Skip to content

2019 – SPOTKANIE „TRZY SZTUKI”…

W dniu 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 16:30, w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., odbędzie się spotkanie pod nazwą:

„Trzy sztuki”

Spotkanie, które odbywa się w każdym roku z okazji

Światowego Dnia Inwalidy

dzIeń inwalidy

organizowane jest przez Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem wspólnie z Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp.

Projekt będzie finansowany ze środków własnych Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Gorzowie Wlkp.
Na spotkaniu zostanie przedstawiona twórczość artystyczna w dziedzinie poezji, plastyki i muzyki, której autorami są osoby niepełnosprawne z terenu naszego województwa.

POEZJA
Elżbieta MAJ-SIRZISKO – niewidoma poetka z Babimostu.
Prezentacja utworów z tomiku „CISZA NIEWIDOMEJ” w wykonaniu Pani Teresy Lisowskiej, aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

PLASTYKA
„MORSKIE OPOWIEŚCI” – prace wykonane zostały przez osoby niepełnosprawne z 22 ośrodków województwa lubuskiego, które uczestniczyły w Olimpiadzie Rękodzieła Artystyczno – Użytkowego w Międzyrzeczu w kategoriach: plastyka, ceramika, stolarstwo, florystyka, gastronomia i krawiectwo.

MUZYKA
Grupa BĘBNIARSKO – RYTMICZNA pracuje pod kierownictwem terapeuty Jana Schneidera. Uczestnikami są członkowie Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu.
Grupa wokalna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gorzowie Wlkp. przy ul. Czereśniowej. Grupa pracuje pod opieką Barbary Rozpędowskiej i Pawła Leciejewskiego.

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie. Dla zmotoryzowanych osób niepełnosprawnych, uczestników spotkania, zapewnione są bezpłatne miejsca parkingowe w wyznaczonych miejscach.
Warunkiem jest umieszczenie w pojeździe LOGO TWK, które można odebrać w siedzibie TWK przy ul. Kosynierów Gdyńskich 81 w dniach 19.03. – 20.03.2019 r. w godz. 13:00 – 18:00 albo w dniu 21.03.2019 r. bezpośrednio przed spotkaniem, przy szatni WiMBP.