Skip to content

I CO DALEJ?

8 listopada 2021 w siedzibie TWK odbyło się spotkanie z Michałem Kopcem – blogerem, autorem i prowadzącym kanał zajmujący się tematyką osób z niepełnosprawnościami I co dalej? https://pl-pl.facebook.com/icodalejyt/

08.11.2021_spotkanie1

Przybyły na zaproszenie Dariusza Górnego gość opowiedział o podejmowanych przez siebie działaniach, zapoznał się z ofertą naszej organizacji w tym zapewniania wsparcia i prowadzonej rehabilitacji medycznej, społecznej, psychologicznej.

Zwrócił jednak uwagę na nazwę naszego stowarzyszenia – Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem ze szczególnym uwzględnieniem słowa kalectwo, które w jego odczuciu należałoby zastąpić lub nawet całkiem zmienić nazwę organizacji.

Słowa młodego człowieka z pewnością można uznać za zasadne (współcześnie posługujemy się określeniem osoba z niepełnosprawnością) – jednak dla nas bycie członkami dużej ogólnopolskiej organizacji z ponad 50-letnią tradycją pozostaje powodem do dumy.

Na co dzień kontynuujemy prace rozpoczęte w latach 60-tych XX wieku przez twórców Polskiej Szkoły Rehabilitacji, a także naszych lokalnych „bohaterów” w tym wieloletnią prezes Marię Górną obecną Prezes Barbarę Kadziewicz oraz Lilianę Jaraszkiewicz, Danutę Leśniewską, Mieczysława Śmigielskiego, Jana Schneidera.

Nasze działania są urzeczywistnieniem słów Marii Grzegorzewskiej „nie ma kaleki jest człowiek” a dla nas zawsze człowiek stoi na pierwszym miejscu.

Tekst i zdjęcie:  Dorota Pilecka